ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

За екраном: "Перший український кінозал віртуальної реальності"

Технології віртуальної реальності в кіно — це зовсім новий, однак доволі популярний формат відпочинку, про який нині багато говорять. В Україні на початку 2017 року відкрився перший кінозал для перегляду фільмів з VR

Depo.
25 вересня 2017 11:59
ФОТО: depo.ua

Про те, що собою являє ця віртуальна реальність та яку функцію вона виконуєв кінематографії, детальніше нам розкажуть засновники першого в Україні VR-кінотеатру Анастасія Давидова,маркетинг-директор мережі кінотеатрів МULTIPLEX, та Віталій Писаренко, комерційний директор MULTIPLEX .

Отож, що таке VR?

В.П. VR — це технологія віртуальної реальності, яка дозволяє людині відчути та побачити картинку навколо себе, тобто 360 градусів. Завдяки такій інновації люди можуть розгледіти все довкола, а також відчути себе героєм фільму. Наприклад, стати людиною-невидимкою або гангстером — кому чого не вистачає у житті.

А.Д. Насправді така технологія дає можливість усім кіноманам відчути нові емоції. Наприклад, побувати в Італії — побачити живі вулички та насолодитися захоплюючими пейзажами. Уявіть, скільки можна зекономити! Дружина хоче в Італію, а ви їй даруєте квиток в VR-кінотеатр в MULTIPLEX.

Тобто VR-кінотеатр зараз відіграє більше інформаційну і туристичну роль?

В.П. Ні, VR дарує такі відчуття та емоції, які під час звичайного перегляду відчути просто неможливо. Це наступна, масштабна сходинка у розважальному бізнесі. Взагалі, після випадку з компанією Kodak, яка не бачила себе в іншій ніші, я упевнений, що треба постійно розвиватися, йти вперед і бути відкритим до нових пропозицій. Прогрес розкриває все більші можливості.

VR-кінотеатр це нова можливість розвитку?

А.Д. Так. Ми вважаємо, що кожен наш проект дає нам поштовх до розвитку. Тому, коли розпочали співпрацю з нашим партнером "Samsung Electronics Україна", ми разом загорілися ідеєю створити та втілити унікальний для України проект — перший VR-кінотеатр. До нас цього ніхто не робив, це була та свіжа ідея, яка стала для нас новим інноваційним кроком.

Наскільки важливою подією для України стало відкриття першого кінотеатру?

В.П. Перший кінотеатр був відкритий на початку 2017 року — тоді це була знаменна подія. До нас завітало чимало відомих особистостей та представників преси, однак, хочу запевнити, це був лише початок — ми плануємо відкрити ще декілька подібних кінотеатрів і в Києві, і в регіонах.

Чи виникали труднощі в момент запуску проекту?

А.Д.У будь-якому проекті є свої труднощі, але ми намагалися не зациклюватися на перешкодах і далі нести ідею VR у маси. Однак нестача контенту давалася взнаки. Ми довго не могли знайти фільми для кінотеатру, ми вели перемовини з нашими постійними партнерами, але, окрім трейлерів, вони нічим не могли нам зарадити. Тому ми вирішили діяти інакше і почали спілкуватися з українською компанією VRX, яка порадила нам стати партнером Discovery Network. Ми підтримали цю ідею, і вона виявилася вдалою — зараз ми співпрацюємо зовсім в іншому форматі: MULTIPLEX&"Samsung Electronics Украина"&Discovery Networks.

Така міжнародна колаборація дала результат?

В.П. Звісно. У нас з'явилися не тільки нові фільми, а й нові неймовірні можливості. Тепер завдяки такому партнерству ми зможемо раз у два місяця розширювати свою бібліотеку VR-контенту. Це грандіозна перспектива!

Розкажіть, будь ласка, детально, що ж таке VR-кінозал в MULTIPLEX.

А.Д.Це спеціальний зал зі своїми стюартами та пропускною системою. У кожного глядача є можливість обрати фільм. Зараз у нас у прокаті понад чотири картини на вибір. Кожному глядачеві видаються спеціальні бездротові окуляри, які він одягає, після чого запускається фільм на вибір. Наш зал огороджений прозорим склом, і завжди дуже цікаво спостерігати за глядачами під час перегляду VR-фільму — вони крутяться навколо, піднімають голови, присідають, сміються.

В.П. Важливо додати, що технологія, якою ми користуємося, — це Samsung Gear VR. Ми довго обирали окуляри і зупинилися саме на цьому варіанті, адже вони бездротові і не заважають рухам.

Як ви вважаєте, чи зможе кіно повністю поринути у VR?

В.П. Для людей завжди було важливим елементом питання соціалізації, а кращого місця соціалізації, ніж кінотеатри, годі уявити. Я не впевнений, що все, до чого ми звикли, зникне, а VR заповнить прогалини. Найімовірніше, ми просто отримаємо додаткову можливість перегляду контенту.

А.Д. На мою думку, якась частина фільмів, можливо, і стане актуальною для такого напрямку, але справжнє кіно буде жити і далі. Це, як театр, — він був, є і буде.

Чим надалі дивуватимете прихильників віртуальної реальності?

А.Д. У нас доволі багато різних цікавих проектів. Будуть з'являтися все нові і нові фільми, тому слідкуйте за новинами на нашому сайті: multiplex.ua. Кожен бажаючий відкриє для себе дивовижні емоції та відчуття.

В.П. Уже до кінця року відкриємо декілька нових VR-залів, що дозволить ширше нести інновації в маси. Також експериментуємо над репертуаром, наприклад, у нас є ідея запуску в форматі віртуальної реальності серії комп'ютерних ігор. Це дуже цікавий та складний для втілення проект. Однак ми віримо в те, що кожен глядач повинен знайти для себе щось до душі. Тому запрошуємо всіх, приходьте з сім'ями, друзями, відпочивайте та відкривайте для себе незвіданий світ. Ми чекаємо вас!

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя